פרויקטים וקמפיינים

Keren Yosef organises and funds many safety projects and campaigns for the benefit of the community.


ambulette

שירות הסעות "אמבולט"

כשנעים באזור בית שמש ורמת בית שמש אי אפשר שלא להבחין בצבעי הטורקיז-לבן הייחודיים של הסעות ה"אמבולט" קרן יוסף / עזרת האחים. הוספת הרכב השלישי לצי "חסד על גלגלים" נחנך לאחרונה בטכס הקדשה מיוחדת כחלק מערב שנערך לזכרה של מייסדת קרן יוסף, הגב' דוריס מיינזר ז"ל. בטקס גזירת הסרט והסרת הלוט מעל הרכב החדש, הרב דוד ספקטור רבה של גבעת שרת קבע כי הרב אברהם קוף, יו"ר ארגון עזרת האחים בבית שמש שמפעיל את צי הרכב, צריך לברך את ברכת "הטוב והמטיב". לא קשה להבין מדוע - הרי ברור שרכב זה שיופעל לטובת אנשים רבים; זקנים, חולים, מטופלי כימותרפיה ודיאליזה ועוד. יש בזה גישה מלאה ונעילה ברצפת הרכב לכסאות גלגלים ויחד עם שני ה"אחים הגדולים" שלו פועל בשירות הסעות יומי שלוש פעמים לבתי החולים בירושלים וחזור עבור תשלום סמלי. נוסעים רבים מתארים את השירות כ"הצלה של ממש". ה"אמבולטים" משמשים גם למקרים רפואיים מיוחדים ולשפע פעילויות חסד בבית שמש ומעבר לה. "שתי ה'אמבולטים' הקיימים פשוט לא היו מסוגלים להתמודד עם הביקוש", הסבירה ג'ינה קירש, יו"ר קרן יוסף ובתה של דוריס מיינזר ז"ל, "וזה מאוד מרגש לראות את הרכב החדש ברחובות – זו זכות גדולה שאנו מסוגלים להמשיך בעזרת השם את העבודה הנפלאה של אמי היקרה ע"ה לרווחת הכלל בבית שמש".

 

ambulette

Testimonial Video


חזרה למעלה

burnshield

יוזמת תחבושות Burnshield

"יוזמת תחבושות Burnshield" הושקה בשיתוף עם אירגון הצלה והעירייה, ומספקת ערכה מיוחדת לטיפול אפקטיבית בכוויות בזירת האירוע. תחבושות Burnshield מכילות הידרוג'ל מיוחד שאינו רעיל ואינו מגרה את העור. לתחבושות יש את היכולת האדירה לספוג ולפזר את החום מהכווייה, לספק הקלה, למזער את ההלם ונזק לעור, לעצור את תהליך הצריבה ולתת הגנה פיזית מפני זיהום נוסף. תחבושות מיוחדות אלו הופצו למגישי עזרה-ראשונה ומוקמו בצורה אסטרטגית בבתים שונים בבית שמש ורמת בית שמש. אנו ממליצים לכל הציבור לשמור מספר תחבושות כאלו בבית – צרו עמנו קשר לרכישה

burnshield3 burnshield2

Testimonial Video


חזרה למעלה

cd

תקליטור רענון לחובש

תקליטור הריענון לחובש הוא התוצר של מאמץ משותף של קרן יוסף ומגן דוד אדום. תקליטור ייחודי זה מכיל סיכום דיגיטלי של התוכן של קורס חובש לשעת חירום כפי שמלמדים במד"א. מטרתו היא לסייע לאנשי חירום רפואיים, לעדכן ולרענן את הידע שלהם. תקליטור הריענון הופץ בלמעלה מ-4000 עותקים לחובשים מתנדבים ע"י המטה של מד"א. בתקליטור אינטראקטיבי זה, משתמשים בשיטות מגוונות כדי ללמד ולהמחיש, ובכלל זה תוכן מילולי, תמונות מציאותיות קטעי וידאו, אנימציות ושאלות מבחן עצמי, באופן מעשי ומעניין. הנושאים הנלמדים כוללים החייאה, מצבי חירום רפואיים, טראומה, לידה, מצבי חירום סביבתיים, ועוד. התכנים הרפואיים נבדקו ונערכו בצורה קפדנית על ידי אנשי מקצוע אחדים בראשותו של דן פרחי, פרמדיק מפקח של מחוז ירושלים. מאמצים גדולים, התנדבות, שיתוף פעולה ועבודת צוות הושקעו בביצוע בפרויקט מורכב זה. כפי שהחובשים אומרים: "היה צורך גדול בהפצת חומר לימוד מסוג זה שיחולק וייעשה נגיש למתנדבים, המאפשר לחובשים מתנדבים לעשות בו שימוש בזמן הפנוי שלהם". תקליטור הריענון היא הזדמנות נהדרת עבור כל החובשים לשפר את כישוריהם ויכולתם להציל חיים נוספים. פרויקט זה נכתב ונערך על ידי טובה סרן ומנוהל על ידי בועז סרן.

paramed

חזרה למעלה

"למען ילדינו" – תכנית וסמינרים חינוכיים לבטיחות

קרן יוסף תורם ציוד חירום רפואי וציוד עזרה ראשון לחובשים ולמקומות שונים באזור ומעבר לו. לפני מספר שנים פנו מגישי עזרה ראשונה רבים אל קרן יוסף, בבקשה שנספק להם תחבושות "Burnshield". בתוצאות חקירת המצב, התגלה כי היו מקרים רבים של כוויות ופציעות אחרות בשוגג. למדנו גם כי בשל נסיבות שונות, הורים רבים לא נחשפו לחינוך בנושא בטיחות בבית וברחוב. כחלק ממאמצי הצלת החיים וסדר היום שלנו של עזרה ראשונה, קרן יוסף החליט לעזור לשפר את המצב, על ידי ארגון סמינרי חינוך להורים בנושא בטיחות, וארגון תוכניות לימודים בנושא.

חזרה למעלה

helmets

קסדות אופניים

פרויקט מתמשך בחינוך ילדים והוריהם מדוע הם חייבים לחבוש קסדה בעת רכיבה על אופניים.

helmet

חזרה למעלה

lag bomer project

בטיחות אש בל"ג בעומר

חוברת מיוחדת לילדים מוצאת לאור בשיתוף עם עזרת אחים, קמפיין בתי ספר, חידונים והגרלה - כל אלה הביאו לירידה דרמטית בפציעות הקשורות לאש בל"ג בעומר בשנה זו ואשתקד.

Click here to view our latest new and updated Lag B'Omer brochure for kidsfire safety

חזרה למעלה

road safety

בטיחות בדרכים

קמפיין מתמשך בתחום זה החיוני ביותר עם בתי הספר המקומיים.

חזרה למעלה

beware of snakes

היזהרו מנחשים

מגנטים ועלון לקמפיין "מה לעשות אם". מספר דיווחים של "התקשרתי ללוכד הנחשים בדיוק בזמן הודות למגנט על המקרר ..."


snake

 


Testimonial Video


חזרה למעלה

purim

פורים – לא לנפצים וזיקוקים

מסע הסברה גדול לפני הפורים נגד לשחק עם נפצים וזיקוקים וכד', יחד עם "עזרת אחים", הכוללים פרסומות בעיתונות, מצגת YouTube, שלטים בכל הרחובות הראשיים וכניסה לבתי ספר, הובילו לירידת ענק בפציעות הקשורות לנפצים וכו' בשנה זו.

צפו בסרט הזה


חזרה למעלה